6 Haziran 2014 Cuma

Makina ile Petek - Radyatör Temizleme Ankara Çankaya

Makina ile Petek - Radyatör Temizleme Çankaya Ankara

petek temizleme fiyatları ankara
makina ile petek radyatör temizliği ankara çankaya

Peteklerin temizlenmesi ve Petek temizliğinin önemi


Ankara gibi kışı sert ve uzun gecen illerde ısınma giderleri bütçeyi zorlayan faktörlerin başında gelmektedir. Ankara Petek temizleme firmaları içerisinde yaptığı hizmetlerle adından söz ettirmeye başlayan MERT TESİSAT petek yıkama işleminde çankaya, keçiören, mamak, çayyolu, ümitköy, dikmen, öveçler, pursaklar kısacası tüm ankara geneli hizmet vermektedir. 

Petek Temizliğinin ancak bir kimyasal tesisat temizleme ilacı ve basınçlı petek temizliği makinesi sayesinde olur. Bireysel olarak yapılan suyun tahliye kısmından boşaltılıp tekrar doldurulması sadece tesisatın içindeki kirli suyu temizler tesisatın içine yer edinmiş partiküllerden kimyasal ilaç ile mümkündür. Firmamız peteklerin temizlenmesi için gereken donanımlara sahiptir.


Resimde görüldüğü gibi temiz bir tesisat borusu ile kirli bir tesisat borusu arasındaki fark bu fark sizin ısınma sorunlarına neden olmaktadır. Aynı şekilde radyatör peteklerin dibine çöken tesisat kirleri zamanla burada yer eder ve ısının dolaşımını engeller.

Temizleme işleminin bireysel yolu yoktur ancak makine sistemi yardımı ile yapılmaktadır. Makine sistemini kullanırken doğru kimyasal ürünü seçmek en önemli noktadır.

Uzun zaman içerisinde temizlenmeyen petekler iyi ısı veremediği gibi yüksek fatura maliyetlerini de beraberinde getirmektedir. Petekleri ayrıntılı olarak kontrol ettiğiniz de alt kısımlarının soğuk olduğunu elinizi kullanarak hissedebilirsiniz. Çoğu kişi havasını alarak bu sorunun üstesinden geleceğini sanmaktadır ancak peteklerin hava yapmasının asıl nedeni içinde biriken kirlerdir bu kirler temizlenmeden tam bir hava alımı gerçekleşmez. Uzman tesisatçılar ve kombi servisleri tarafından önerilen  peteklerin temizliği süresi 1 veya 2 senede bir defa yapılmalıdır.

Petek temizleme İşlem Süreci


İlacın tesisata dökülmesi ve çalıştırılması .
Petek temizleme makinesinin bağlanarak basınçlı temizlik yapılması.
Durulama işlemi .
Reglaj ayarlarının yapılması .
Peteklerin temizlenmesi işlemi sonlandırılması ve tesisatın test edilmesi .

Diğer Hizmetlerimizden Bazıları;

Sıhhi Tesisatçı Çankaya
Sıhhi Tesisat Hizmetleri
Kanal Açma ve Temizleme
Kanalizasyon Açma ve Temizleme
Lavabo açma
Tuvalet Açma
Daire içi kaçak su tespiti
Cihazla Noktasal Su Kaçağı Tespiti
Musluk Tamiri - Musluk değişimi
Rezerve iç takım değişimi ve tamiri
Daire içi Tadilat ve Bakım işleri
Makina ile Petek Temizleme
Daire yada İşyerleri için 
Tadilat Hizmetleri
Elektrik Tesisatı

Ankara Geneli Hızlı Servis Mert Tesisat Hizmetleri 0312 418 4007


Petek temizleme de Çankaya ve Ankara'da hizmet verdiğimiz bazı bölgeler; Dikmen, Öveçler, Kızılay, Ulus, Cevizlidere, Balgat, Kırkkonaklar, Çukurambar, Balgat 100.yıl, Ankara Emek, Bahçelievler Ankara, Sokullu, Aşağı Ayrancı, Kavaklıdere, Sokullu, Küçük Esat, gaziosmanpaşa, Ankara Köroğlu, Çankaya Yıldız, Çankaya Oran, Dikmen İlker, Türközü, Ankara Tandoğan, Mebusevleri, Anıttepe, Ankara Bakanlıklar, Mamak Ankara, Keçiören Ankara, Yenimahalle Ankara, Ankara Çayyolu, Ümitköy, Bilkent, Mustafa Kemal Mahallesi, Ankara Etimesgut, Ufuktepe, sanatoryum, Bağlum, Sincan, Yenikent, Eryaman, Ostim, İvedik, Etlik, İncirli, Keçiören Ayvalı, Şentepe Yenimahalle, Cebeci, Abidinpaşa, Tuzluçayır, Akdere, Aktepe, Natoyulu,